Wynajem pojemników wielokrotnego użytku

Piotr Kowalczyk
01.06.2020

Chociaż nie każda firma na co dzień zajmuje się transportem produktów, czasami u niemal każdej rodzi się taka potrzeba. Te zaś, które robią to na co dzień, okresowo mogą mieć znacznie większe zapotrzebowanie. Rozwiązaniem obu problemów okazuje się wynajem pojemników wielokrotnego użytku. Profesjonalne firmy oferują kompleksowe rozwiązania, które podniosą komfort twojej pracy. Jako przedsiębiorca nie będziesz musiał martwić się o czyszczenie pojemników, ewentualne naprawy czy przechowywanie. Cała logistyka opakowań pozostaje po stronie firmy zewnętrznej.

Pojemniki użytkowe - pooling, wynajem, sprzedaż

Profesjonalne firmy zajmujące się logistyką opakowań oferują m.in. pooling. W wersji otwartej oznacza to elastyczny wynajem pojemników. Możesz pobierać i oddawać opakowania zgodnie ze swoimi potrzebami. Dostępny jest duży wybór pojemników o standaryzowanych typach, jednostkach i jakości. Tzw. closed pooling oznacza natomiast dostosowanie wszystkich tych kwestii pod konkretne potrzeby przedsiębiorcy. Zyskuje on w ten sposób pełną elastyczność wyboru zarówno formy, jak i jakości wynajmowanych pojemników.

Rozwiązaniem może być również outsourcing, czyli korzystanie z zewnętrznych źródeł zasobów. To o tyle wygodne, że unikasz dużych nakładów kapitałowych i ryzyka wynikającego z zakupu własnych. Całą odpowiedzialność, którą niesie w sobie zarządzanie opakowaniami, można przerzucić na firmę zewnętrzną. Większość takich przedsiębiorstw oferuje również sprzedaż i długoterminowy wynajem pojemników transportowych.

Usługi dopasowane do potrzeb twojej firmy

Wynajem opakowań transportowych to nie wszystko, co może ci się przydać w twoim przedsiębiorstwie. Warto wziąć pod uwagę również ofertę czyszczenia, sortowania, naprawy czy przechowywania pojemników.

Zarówno pojemniki wielokrotnego użytku posiadane na wyłączność, jak i te przygotowane na wynajem, muszą być regularnie czyszczone. To bardzo ważne, by używając profesjonalnego sprzętu usunąć zanieczyszczenia, które utrudniałyby lub uniemożliwiały dalsze korzystanie z opakowań. Warto jednak zauważyć, że czyszczenie pojemników wielokrotnego użytku powinno być poprzedzone dokładnym przejrzeniem ich stanu technicznego. Uszkodzone opakowania mogłyby ulec zupełnemu zniszczeniu, natomiast tych już zniszczonych po prostu nie warto czyścić. Często zdarza się, że operatorzy wózków widłowych niezbyt delikatnie się z nimi obchodzą, dlatego każde czyszczenie pojemników powinno być poprzedzone przeglądem i ewentualną naprawą.

Dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują ogromną przestrzenią magazynową lub po prostu nie chcą jej zajmować, jest przechowywanie pojemników wielokrotnego użytku. Trzeba bowiem zauważyć uczciwie, że zajmują one naprawdę sporo miejsca. Najtrudniejsze do przechowania są te niestożkowe lub nieskładane (KLT i GLT) - muszą być rozmieszczane w kilku lokalizacjach, co staje się po prostu dodatkowym kłopotem. Coraz więcej firm oferuje więc skonsolidowane i dostępne centralnie stany magazynowe. Właśnie tutaj możliwy jest wynajem pojemników, ale także ich przechowywanie, gdy pojawia się taka potrzeba.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.