Wózki platformowe – transport ładunków nawet do 400 kg!

Maciej Piwowski
24.12.2019

Nowoczesne wózki transportowe pozwalają na łatwy i bezpieczny transport nawet tych dużych i ciężkich ładunków. W sprzedaży znajdują się modele, z którymi przewieziemy nawet do 400 kg bez wyjątkowego wysiłku!

Wózki transportowe to jedne z popularnych urządzeń przeznaczonych do transportu bliskiego. Stosowane są w wielu zakładach pracy, w tym między innymi w magazynach, w sklepach, w warsztatach, centrach logistycznych czy też w halach produkcyjnych.

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych typów wózków transportowych, które umożliwiają przewóz towarów wielu rodzajów. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się wózki platformowe.

Wózki platformowe – uniwersalna konstrukcja dla różnych ładunków

Wózki transportowe o platformowej konstrukcji to wózki wyposażone w płaską platformę przeznaczoną do przewożenia towarów. Obsługa wózka odbywa się przez zamontowaną do niego rączkę, która może być umieszczona wzdłuż krótszego albo dłuższego boku wózka.

Platformowe wózki transportowe oferowane są w różnych rozmiarach – od około 80 x 60 cm do nawet 120 x 80 cm, dzięki czemu można dostosować je indywidualnie do rodzaju transportowanego ładunku.

Platformy w wózkach tego typu wykańcza się z wykorzystaniem płyt antypoślizgowych oraz odpornych na wodę, dzięki czemu ułożone na nich towary nie ześlizgują się w trakcie transportu, co zapewnia maksymalną ochronę samego towaru oraz pracowników.

W przypadku wózków o większej ładowności platformy są dodatkowo wzmacniane, dzięki czemu nie istnieje ryzyko pęknięcia czy wygięcia wózka.

Do wózków transportowych stosuje się różnego rodzaju kółka, w tym między innymi:

  • kółka pompowane – polecane do nierównego podłoża
  • kółka gumowe szersze – o podwyższonej ładowności, polecane na płaskie nawierzchnie
  • kółka gumowe węższe – stasowane w wózkach o mniejszych rozmiarach

Dzięki temu, że wózki platformowe posiadają 2 koła stałe oraz 2 koła obracane, możliwe jest precyzyjne kierowanie wózkiem transportowym. Koła wyposażone są również w hamulce.

Platformowe wózki systemowe – dopasuj je do swoich potrzeb!

Jednym z typów wózków platformowych są także wózki systemowe. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją pozwalającą na indywidualne dopasowanie do konkretnego celu, a także typu ładunku.

W wózkach systemowych stosuje się różne rączki oraz burty, które można dowolnie montować według konkretnych wymagań. Przykładowo, rączka może być zamontowana wzdłuż dłuższego lub krótszego boku, także po obu bokach wózka. Można też zamontować rączki albo burty po wszystkich stronach platformy, tworząc zabezpieczający ładunek kosz.

Wózki platformowe systemowe stanowią zatem bardzo dobry wybór do tych zakładów pracy, w których przewozi się różnego rodzaju ładunki.

KAR STAL – najwyższej jakości wózki platformowe

Jednym z liderów w produkcji wózków transportowych w Polsce jest firma KAR STAL, która posiada w swoim asortymencie szeroką gamę wyposażenia tego rodzaju. To także wysokiej jakości wózki transportowe platformowe dostępne w różnych rozmiarach do wyboru.

Wózki platformowe firmy KAR STAL charakteryzują się solidnym wykonaniem dla wieloletniej trwałości. Są wykonane z grubościennego metalu – rur oraz profili, posiadają wysokiej klasy koła nierysujące nawierzchni, a także wzmocnione platformy o antypoślizgowym i wodoodpornym wykończeniu. Firma oferuje także usługi modyfikacji wózków na życzenie klienta.

Z asortymentem firmy można zapoznać się na stronie: Karstal.pl/35-Wozki-Platformowe.

Podsumowując, wózki platformowe to uniwersalne wózki stosowane w transporcie bliskim. Doskonale nadają się do przewożenia nawet dużych i ciężkich towarów do 400 kg!

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.