Wiązarki akumulatorowe - sposób na szybkie pakowanie

Jerzy Biernacki
09.09.2021

Jak skutecznie i szybko zapakować ładunek, a równocześnie wyeliminować spinki do wiązań? Pomogą w tym bandownice akumulatorowe do taśm PP lub PET, które działają szybko i bezawaryjnie.

Mobilne narzędzia do spinania

Wiązarki, czyli bandownice akumulatorowe, to narzędzia spinające niezbędne do obwiązywania ładunków o różnych gabarytach. Działają one skutecznie i szybko, nie powodując przestojów w procesie pakowania – nawet w przypadku pakunków o nieregularnych kształtach. Wykorzystywane przez nie taśmy PP lub PET łączone są mocnym zgrzewem wibracyjnym, co eliminuje konieczność zastosowania spinek lub klamer. Bandownice mogą pracować w magazynie oraz wszędzie, gdzie wystąpi konieczność zabezpieczenia ładunku. Nawet tam, gdzie nie ma miejsca dla większych urządzeń.

Dlaczego warto korzystać z akumulatorowych wiązarek?

Akumulatorowe wiązarki mogą wspomagać pracę linii pakujących lub pracować jako samodzielne urządzenia spinające. Doskonale łączą taśmę i nie wymagają przy tym skomplikowanych działań. Ich obsługa jest prosta, a spinanie nie zajmuje dużo czasu. Ich ergonomiczna budowa sprawia, że można obsługiwać je jedną ręką. W zależności od modelu urządzenia tego typu mogą mieć różne klasy siły napięcia taśmy. Te uniwersalne automaty zapewniają mocny zgrzew wibracyjny, który eliminuje ryzyko rozpięcia się ładunku.

Jak wybrać bandownicę akumulatorową?

Bandownice akumulatorowe, dostępne na stronie: https://pakowarka.pl/produkty/wiazarka-pp-pet/, to urządzenia o solidnej konstrukcji, które mogą pracować w każdych warunkach. W zależności od potrzeb do wyboru pozostają modele o różnej sile naciągu i zakresie szerokości oraz grubości taśmy. Dzięki temu każda firma znajdzie odpowiednie urządzenie, które spełni jego oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na ilość wiązań z jednego ładowania baterii oraz czas ładowania akumulatora. Dzięki wydajnym bateriom urządzenia te gwarantują efektywną i wydajną pracę.

Wiązarki akumulatorowe to urządzenia, które doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i tanio zabezpieczyć ładunek do transportu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.