Sklep z chemią gospodarczą - jak wybrać dostawcę?

Mariusz Siwko
26.07.2021

Zagraniczna chemia gospodarcza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a Polacy ufają jej skuteczności. Przede wszystkim wyróżnia się swoją niezawodną skutecznością oraz lepszym składem. Produkty przeznaczone na rynek Europy Zachodniej charakteryzują się wyższą jakością, dlatego popyt na nie ciągle rośnie. Taka sytuacja stwarza przestrzeń dla rozwoju biznesu jakim jest sprzedaż zagranicznej chemii gospodarczej.

Dobry dostawca produktów

Aby sklep z chemią gospodarczą odniósł sukces należy bardzo dobrze wyposażyć go w asortyment, który przyciągnie klientów. Do tego potrzebny jest godny zaufania i niezawodny dostawca. Przykładem firmy, która zajmuje się dystrybucją chemii gospodarczej jest hurtownia chemii gospodarczej Europe Distribution Group. Dzięki dobrej znajomości rynku, wiedzą jakie trendy na nim panują oraz jak zmieniają się oczekiwania konsumentów. Firma prowadzi hurtową sprzedaż oryginalnych produktów importowanych z zagranicy jednocześnie zachowując przystępną cenę. Dzięki temu Twój sklep będzie mieć dostęp do towaru najwyższej jakości, a klienci z pewnością docenią ten aspekt.

Jednym z kryterium decydującym o wyborze odpowiedniego dostawcy powinien być szeroki wybór asortymentu i dostępność oferty. Hurtownia EDG posiada w swojej ofercie wiele produktów, które pozwolą na zaspokojenie potrzeb wymagających klientów.

Chemia gospodarcza to szeroka kategoria produktów, która zawiera:

  • środki piorące (proszki, płyny, żele kapsułki do prania)
  • środki czyszczące (płyny do podłóg, szyb, naczyń, środki do WC)
  • środki do zmywarek (tabletki, kapsułki, żele, sól, nabłyszczacze)
  • odświeżacze powietrza (patyczki, odświeżacze w płynie)
  • artykuły domowe (zmywaki, ściereczki, gąbki, ręczniki papierowe)

Dlaczego warto sprzedawać chemię z Europy Zachodniej?

Oferując w swoim sklepie środki czystości pochodzące z Europy Zachodniej dajemy możliwość zakupu skutecznych produktów, które odznaczają się swoją niezawodną jakością. Tym samym umożliwiamy klientom dostęp do preparatów, których nie można kupić w pierwszym lepszym supermarkecie. Chemia gospodarcza produkowana w Zachodniej Europie jest wytwarzana przy użyciu najnowszej technologii, a wszystkie produkty są dokładnie badane i sprawdzane podczas specjalistycznych testów laboratoryjnych. Te cechy sprawiają, że Polacy dużo bardziej ufają zagranicznym preparatom i z większą chęcią je kupują.

Od czego zacząć?

Skoro mamy już wybrany asortyment, który chcemy sprzedawać, czas najwyższy zacząć realizację pomysłu. Trzeba wybrać odpowiednią lokalizację sklepu stacjonarnego. Pamiętaj, aby nie wybierać miejsc położonych blisko dużych dyskontów, które często oferują swoim klientom niższe ceny. Dobrą lokalizacją może okazać się bliskość osiedla mieszkaniowego lub często uczęszczana ulica. W ten sposób powstanie możliwość dotarcia do lokalnej społeczności i zbudowania wśród nich lojalności oraz chęci ponownego zarobienia zakupów. Dużym plusem jest fakt, że ze względu na wielkość środków chemicznych, sklep stacjonarny wcale nie musi mieć dużej powierzchni. Wystrój wnętrza nie powinien również dużo kosztować. Wystarczy wyposażyć sklep w potrzebne regały, na których będą prezentować się produkty. Do kosztów należy jeszcze doliczyć zakup kasy fiskalnej i lady.

O czym należy pamiętać?

Po pewnym czasie prowadzenia swojego biznesu warto różnicować asortyment i wchodzić w nowe nisze. Powinno oferować się produkty różnych marek i segmentów cenowych, które skierowane są do innych grup docelowych. Jednocześnie pamiętając o ich przeznaczeniu. Większe zróżnicowanie asortymentu jest lepsze, a klienci będą bardziej zadowoleni z dokonanych zakupów. W miarę upływu czasu, jak Twój sklep zacznie zyskiwać większą popularność można zacząć oferować sprzedaż zagranicznych kosmetyków, które również są pożądanymi produktami przez konsumentów. Warto próbować dostosować oferowany asortyment do potrzeb klientów i słuchać ich oczekiwań.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.