Skąd pozyskiwać zlecenia na transport busem?

Antoni Kwapisz
08.04.2024

Świadczenie usług transportowych busem do 3,5 tony DMC to popularna i stosunkowo dochodowa forma działalności. Jeśli chcesz wejść do tego biznesu, to na pewno sen z powiek spędza Ci kwestia pozyskiwania zleceń. Ich najlepsze źródła krótko prezentujemy w naszym artykule.

Portale z ogłoszeniami o zleceniach transportowych

Istnieje wiele stron internetowych dedykowanych transportowi, na których firmy i indywidualni klienci publikują swoje zlecenia na usługi przewozu różnych towarów. Wystarczy się zarejestrować, aby na bieżąco otrzymywać informacje o nowych zleceniach.

Networking

Czyli utrzymywanie dobrych relacji z innymi firmami transportowymi i przedsiębiorstwami z branży, które mogą np. wynajmować Cię w roli podwykonawcy czy przekazywać mniej intratne zlecenia.

Lokalne firmy

Skontaktuj się bezpośrednio z lokalnymi firmami, które mogą potrzebować regularnych usług transportowych. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim sklepy meblowe, hurtownie materiałów budowlanych, firmy produkcyjne czy dystrybucyjne.

Media społecznościowe

Używaj mediów społecznościowych do wynajdywania atrakcyjnych zleceń oraz zaprezentowania swojej oferty. Warto zarejestrować się na grupach poświęconych usługom transportowym realizowanym busami do 3,5 tony.

Własna strona internetowa

To Twoja podstawowa wizytówka w sieci i świetny kanał komunikacji z klientami. Firmy często szukają przewoźników bezpośrednio w Google, dlatego naprawdę warto zainwestować we własną stronę i oczywiście zadbać o jej dobrą widoczność w wyszukiwarce poprzez działania SEO czy content marketing.

Giełdy transportowe

Są to platformy internetowe, na których firmy i osoby prywatne mogą wystawiać zapytania ofertowe dotyczące usług transportowych. Po zarejestrowaniu się na giełdzie masz możliwość brania udziału w licytacjach, co pozwala pozyskać pierwsze zlecenia i stopniowo wyrabiać sobie renomę w branży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie