Rodzaje wózków widłowych na wynajem

Antoni Kwapisz
10.02.2020

Wynajem wózków widłowych to doskonała opcja dla wielu firm, zwłaszcza tych, które korzystają z pojazdów okazjonalnie. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala zatrzymać środki w przedsiębiorstwie. Zakup nowego pojazdu wiąże się z dużym wydatkiem, a często koniecznością zaciągnięcia kredytu lub leasingiem. Wypożyczenie wózka widłowego to także rozwiązanie dla osób, które posiadają stosowny budżet na zakup pojazdu, ale zastanawiają się nad tym, jaki model wybrać do swojej firmy. Wynajmując pojazdy można zweryfikować, czym charakteryzuje się konkretny wózek widłowy, jaki napęd lepiej się prowadzi oraz która maszyna będzie odpowiednia do potrzeb firmy. Warto wiedzieć jakie rodzaje wózków widłowych są dostępne na wynajem. 

Typy wózków widłowych ze względu na napęd

Wózki widłowe można podzielić ze względu na rodzaj napędu. Wyróżniamy trzy typy pojazdów:

  • wózki widłowe spalinowe
  • wózki widłowe akumulatorowe

Pierwsze z nich, czyli czołowe wózki widłowe spalinowe, to wciąż jedne z popularniejszych modeli na wynajem. Jako paliwo stosuje się w nich olej napędowy lub gaz. Są one dedykowane do pracy na zewnątrz. Okazjonalnie, po odpowiednim przystosowaniu mogą pracować również wewnątrz.

Akumulatorowe wózki widłowe mogą pracować w miejscach zamkniętych. Nie emitują toksycznych spalin, a także spełniają normy bezpieczeństwa pracy wewnątrz. Sprawdzają się na małych przestrzeniach, są zwrotne oraz ładowne.

Szukasz sprawdzonej firmy, która wynajmuje wózki widłowe? Zapoznaj się z pełną ofertą Get-A-Truck: https://get-a-truck.pl/.

Wózki widłowe – podział ze względu na funkcje

Odpowiedni napęd wózka widłowego to jeszcze nie wszystko. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj wózka widłowego ze względu na jego funkcje. Jakie są najpopularniejsze wózki widłowe na wynajem?

  • Wózki widłowe czołowe, zwane również „sztaplarką” lub „widłakiem”, to jedne z najchętniej wybieranych pojazdów na wynajem. Wózki widłowe czołowe dostępne są w wielu typach – mogą mieć różny udźwig, wysokość podnoszenia i napęd. Mogą być wykorzystywane zarówno w hurtowniach, na magazynach, jak i w marketach.  
  • Wózki widłowe unoszące – najlepsze rozwiązanie do transportu towarów; mogą być obsługiwane przez operatora idącego lub jadącego.
  • Wózki widłowe podnośnikowe – bardzo często nazywane także teleskopowymi. Najlepiej sprawdzają się podczas przeładunków towarów, mogą być prowadzone dyszlem lub wyposażone w miejsce dla operatora. 

Dobrej klasy wypożyczalnie wózków widłowych dysponują wieloma różnymi modelami wózków widłowych. Dzięki temu można wybrać odpowiednie pojazdy do pracy zarówno wewnątrz budynków, jak i na dworze. Dodatkowo w ofercie niektórych wypożyczalni można znaleźć także podesty ruchome. 

O czym pamiętać wynajmując wózek widłowy?

W wielu przypadkach wynajem wózka widłowego jest bardziej opłacalny niż zakup nowego sprzętu. Przede wszystkim to wygodne i korzystne rozwiązanie, które sprawdzi się w firmach, gdzie na cito potrzebny jest nowy pojazd, bo poprzedni uległ awarii lub zbliża się wzmożony okres produkcyjny. 

Wynajmując wózek widłowy nie angażuje się wielu środków finansowych, co pozwala na ich rozlokowanie, np. na rozwój firmy. Wypożyczalnie wózków widłowych oferują najem krótkoterminowy oraz długoterminowy, dzięki czemu można korzystać z pojazdu przez dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok, czy 6 lat! 

Nie wiesz, jaki wózek widłowy wynająć? Doradcy w Get-A-Truck pomogą Ci w doborze odpowiedniego pojazdu. Doradzą, jakie parametry techniczne wziąć pod uwagę, jaki rodzaj napędu będzie optymalny. Dzięki nim z pewnością wybierzesz wózek widłowy o takiej wysokości podnoszenia, osprzęcie dodatkowym i udźwigu, jaki potrzebujesz w swojej firmie.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.