Rodzaje taśm pakowych – które najlepiej sprawdzą się w Twoim e-sklepie?

Remigisz Szulc
17.06.2021

Trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiegokolwiek sklepu internetowego bez taśm pakowych. To one służą do zabezpieczania zawartości paczki przed nieuprawnionym dostępem oraz uszkodzeniem. Solidna taśma gwarantuje, że paczka dotrze do klienta nienaruszona, a to zawsze ma duży wpływ na postrzeganie marki e-sklepu. Pytanie tylko, jakie taśmy warto kupić? Wybór jest całkiem spory i aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki przegląd najpopularniejszych dostępnych rozwiązań.

Taśmy pakowe na bazie kleju hot-melt

Klej hot-melt jest po prostu syntetycznym kauczukiem. Ma dobre właściwości klejące, a biorąc pod uwagę niską cenę taśm z tym klejem nietrudno się domyślić, że cieszą się one największą popularnością wśród właścicieli sklepów internetowy.

Taśmy pakowe na bazie kleju hot-melt można polecić właścicielom sklepów internetowych sprzedających standardowe produkty, które nie wymagają transportowania w specjalnych warunkach środowiskowych. To także dobry wybór dla e-biznesów, które oferują stosunkowo niedrogie produkty oraz korzystają z usług sprawdzonych firm kurierskich.

Taśmy pakowe na bazie kleju Solvent

Tutaj mamy już do czynienia z taśmami, które wzbogacono o klej wykonany z naturalnego kauczuku. Siła jego klejenia jest znacznie większa, niż ma to miejsce w przypadku kleju typu hot-melt. Stąd takie taśmy powinny być stosowane zawsze wtedy, gdy zależy nam na perfekcyjnym zabezpieczeniu zawartości przesyłki przed nieuprawnionym dostępem (taśmy nie da się odkleić tak, aby nie został po tym ślad).

Rada

Taśmy pakowe na bazie kleju Solvent idealnie nadają się do zabezpieczania przesyłek wymagających transportowania w niskiej temperaturze, np. w chłodni.

Taśmy cicho odwijane

Świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców i ich pracowników, którzy w ciągu dnia zużywają duże ilości taśmy i przez to są narażeni na pracę w ciągłym hałasie. Taśmy cicho odwijane na podłożu z PVC, jak sama nazwa wskazuje, nie generują denerwującego dźwięku podczas odwijania, co ma bezpośredni wpływ na komfort pracy. Takie taśmy zawierają klej typu Solvent, a więc gwarantują też znaczną siłę klejenia.

Taśmy ekologiczne

Bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla tych e-sklepów, które np. oferują ekologiczną żywność czy po prostu promują markę, jako przyjazną środowisku naturalnemu. Taśmy ekologiczne są wykonane z papieru biodegradowalnego (zwykle z recyklingu) oraz zawierają wodny klej – nie jest specjalnie mocny, ale może być wystarczający do zabezpieczania np. paczek z ubraniami, butami czy suchą żywnością.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie