Prezent dla kierowcy zawodowego. Te propozycje spodobają się każdemu truckerowi!

Antoni Kwapisz
08.01.2019

Bycie żoną, córką, synem czy rodzicem truckera nie jest łatwe. Częsta rozłąka i strach o bezpieczeństwo kierowcy dają się we znaki, zwłaszcza w okresie, gdy zbliża się jakaś ważna uroczystość: święta, urodziny, rocznica etc. To świetna okazja do tego, aby sprawić zawodowemu kierowcy prezent, który z pewnością przyda mu się podczas pracy. Sprawdź tych kilka propozycji.

Samochodowy ekspres do kawy

Nie wiesz, że takie coś istnieje? A jednak! To naprawdę fajny gadżet, który przyda się każdemu truckerowi niewyobrażającemu sobie robienia trasy bez kawy. Zawodowi kierowcy dobrze wiedzą, że nierzadko po prostu nie ma czasu na to, by zatrzymać się na stacji czy w kawiarni. Taki ekspres oczywiście nie przygotuje kawy spełniającej oczekiwania prawdziwego kawosza, ale za to zapewni dawkę kofeiny, gdy kierowca bardzo jej potrzebuje.

Przetwornica

Choć w kabinach nowoczesnych ciężarówek z reguły znajdziemy już wbudowaną przetwornicę, to jeśli Twój kierowca jeździ starszym pojazdem, taki gadżet z pewnością się mu przyda. Zadaniem przetwornicy jest oczywiście zmiana napięcia prądu z 12V na 230V, dzięki czemu trucker będzie mógł np. ładować w kabinie komputer czy podłączyć mały telewizor. To super pomysł!

Mata podgrzewająca

Największym wyzwaniem dla truckerów jest oczywiście jazda zimą. Wiąże się to nie tylko z fatalnymi warunkami drogowymi, ale także niskim komfortem samego kierowcy. Wejście do lodowatej kabiny np. po rozładunku nie jest przyjemnym, a nie wszyscy zawodowcy mają szczęście prowadzić samochód wyposażony w system podgrzewania postojowego. W takiej sytuacji bardzo praktycznym prezentem będzie mata podgrzewająca. Wystarczy położyć ją na fotelu i podłączyć do gniazdka 12V.

Rada

Na rynku są również dostępne maty wielofunkcyjne, które nie tylko rozgrzewają, ale także masują plecy.

Tabliczka z imieniem/pseudonimem

Truckerzy to nie tylko grupa zawodowa, ale także społeczność. Zawodowi kierowcy doskonale się znają, pozdrawiają na trasie czy przez CB radio. Nowicjusze muszą się więc przedstawić swoim bardziej doświadczonym kolegom. Idealnie nadaje się do tego właśnie tabliczka z imieniem lub pseudonimem kierowcy. Może to być zwykły kawałek plastiku, ale również dobrze bardzo efektowna tablica z podświetleniem LED.

Odkurzacz samochodowy

Zadaniem kierowcy zawodowego jest utrzymywanie względnego porządku w szoferce. Aby ułatwić to bliskiemu truckerowi, warto podarować mu prosty odkurzacz samochodowy. Do wyboru są modele akumulatorowe lub zasilane z gniazdka zapalniczki. Do bieżącego odkurzania kabiny będzie w sam raz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.