Paczki do Polski - m.in. te sieci kurierskie odpowiadają za ich transport do klienta

Andrzej Winnicki
23.11.2020

Wysyłanie paczek do Polski za pośrednictwem firm kurierskich to bardzo popularna praktyka, która pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu, a niekiedy również pieniędzy. Obecnie na rynku działa wielu przewoźników oferujących bezpieczny przewóz przesyłek z Anglii prosto do naszego kraju. Które firmy zajmują się takimi usługami i na czym polega nadawanie paczek do Polski z ich pomocą?

Wysyłka paczki do Polski z Anglii

Wysyłanie paczek do Polski z Anglii jest niezwykle popularne nie tylko wśród osób prywatnych, które mają rodzinę w jednym z tych krajów, lecz także firm zajmujących się biznesem wysyłkowym. Na tej trasie działają zarówno klasyczne usługi pocztowe, jak i kurierzy oferujący szybkie dostarczanie przesyłek wprost pod drzwi adresata. Obecnie szczególną popularnością cieszy się także usługa door-to-door, która nie wymaga od nadawcy realizowania osobistej wizyty w punkcie przewoźnika.

Jak wysyłać paczki do Polski?

Wysyłka paczek do Polski wymaga skorzystania z usług poczty lub wybranej firmy kurierskiej. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem stają się także platformy logistyczne, takie jak Euro-Paka oferująca wysyłkę paczek do Polski. Portale tego typu umożliwiają również porównanie ofert wielu firm kurierskich bez konieczności przeglądania osobnych stron internetowych, co pozwala na oszczędzenie znacznej ilości czasu. W takich miejscach nadasz zarówno standardowe paczki do Polski, jak i listy czy towary umieszczone na paletach.

Jak adresować paczki do Polski?

Adresowanie paczek do Polski z UK nie różni się zbyt mocno od tego, które stosuje się w przypadku klasycznych przesyłek krajowych. Jedyną różnicą jest dodanie nazwy docelowego państwa. Jeśli korzystasz z wysyłki paczek online, nie musisz zastanawiać się nad prawidłowym sposobem ich adresowania. Na stronach internetowych firm kurierskich znajduje się bowiem specjalny formularz, w którym krok po kroku wypełnisz kolejne dane.

Tanie paczki do Polski z UK

Wysyłka paczki do Polski z UK jest droższa niż podobne usługi wewnątrz danego państwa, jednak istnieją sposoby na obniżenie kosztów nadania takiej przesyłki. Przede wszystkim, cena zależy głównie od wymiarów i masy przedmiotu. Dobrym pomysłem jest porównanie ofert kilku kurierów do Polski dotyczących przesyłek o konkretnych gabarytach. Zdarza się bowiem, że firma z najniższą ceną w przypadku listów okazuje się najdroższa w sytuacji, gdy chcesz nadać paletę załadowaną ciężkim towarem.

Które firmy kurierskie dostarczają paczki Anglia – Polska?

Na trasie Anglia – Polska kursuje wiele znanych firm kurierskich. Są to takie przedsiębiorstwa, jak DPD, UPS, GLS czy TNT Express. Istnieją również inni przewoźnicy dowożący paczki do Polski z Anglii tanio i szybko, jednak wszystko zależy od tego, jaki jest Twój budżet i oczekiwany termin dostarczenia przesyłki do adresata. Dobrym pomysłem jest korzystanie z usług platform logistycznych, które oferują szeroki wybór firm kurierskich zestawionych w sposób przejrzysty dla klienta.

Ile kosztuje wysyłka paczki z Anglii do Polski?

Koszt nadania paczki do Polski zależy od wielu czynników, jednak w przypadku standardowego pudełka obecnie utrzymuje się on w okolicach 60-100 zł. Nie jest to niska kwota, jednak zważając na dystans, który musi pokonać przesyłka oraz fakt, że trafia ona do adresata już w ciągu 3-5 dni roboczych, okazuje się to bardzo korzystną opcją. Czasami nie ma możliwości dostarczenia paczki do Polski w inny sposób, dlatego usługi firm kurierskich okazują się prawdziwym wybawieniem.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie