Jak wybrać najlepsze wózki widłowe?

Remigisz Szulc
02.10.2018

Wózki widłowe umożliwiają sprawne magazynowanie i transport na niewielkich dystansach różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe znajdują się niemal w każdym magazynie, porcie, czy centrum dystrybucyjnym na świecie. Czytaj dalej i sprawdź, jak wybrać właściwy wózek widłowy, który będzie odpowiadał potrzebom Twojej firmy.

Jezdniowy wózek podnośnikowy, zwany potocznie wózkiem widłowym to stary krajobraz magazynów i fabryk na całym świecie. I choć najczęściej, wózki widłowe transportują towary na paletach, to istnieje wiele modeli, przystosowanych do rozładowywania i przewożenia wielu modeli. Jednymi z najlepszych pojazdów na rynku są wózki widłowe STILL, które zdobyły uznanie wielu klientów.

Rodzaje wózków widłowych

Na rynku funkcjonuję wiele rodzajów wózków widłowych. Ze względu na napęd tych pojazdów, można wyróżnić spalinowe wózki widłowe (benzynowe z napędem gazowym i diesla), elektryczne wózki widłowe, a także hybrydowe wózki widłowe.

Firmy poszukujące odpowiednich wózków widłowych, z pewnością znajdą odpowiedni dla siebie model. Wśród dostępnych na rynku rodzajów, można znaleźć np. wózki do komisjonowania, wózki wysokiego podnoszenia do komisjonowania, wózki niskiego podnoszenia, wózki platformowe, wózki wysokiego podnoszenia, czy po prostu wózki z zakresu techniki magazynowej.

Wózki do komisjonowania – czym są?

Wózki do komisjonowania to pojazdy, które idealnie sprawdzą się w wymagających warunkach, takich jak sztaplowanie palet czy transporty poziomy. Charakteryzują się wysoką precyzją oraz intuicyjną obsługą. Większość współczesnych wózków widłowych, wyposażonych jest w nowoczesny trójfazowy silnik jezdny, który wyróżnia się niezawodnością, dużą mocą i szybką obsługą towaru. Na rynku można znaleźć wózki do komisjonowania z nośnością do nawet kilku ton.

Elektryczne wózki widłowe – co warto wiedzieć

Elektryczne wózki widłowe to pojazdy pierwszego wyboru wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie braku emisji spalin oraz niskiego poziomu hałasu. Elektryczne wózki widłowe od czołowych producentów wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz zwrotnością, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy dla operatora.

Elektryczne wózki widłowe, gwarantują wysoki zasięg bez doładowywania baterii, a także bardzo dużą widoczność wokół wózka, która przyczynia się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie pracy. Wybierając elektryczne wózki widłowe, można spotkać się pojazdami o nośności od kilkuset kilogram do kilku ton. Elektryczne wózki widłowe zazwyczaj posiadają napięcie 48V, a także maksymalną prędkość jazdy wynoszącą od 18 do 24 km/h.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.