Jak wybrać firmę transportową?

Jerzy Biernacki
22.12.2017

Przemyślany wybór odpowiedniej firmy transportowej może stanowić wyzwanie. Istnieją jednak cechy, które są gwarancją terminowego i bezpiecznego dostarczenia towaru.

Rynek usług transportowych stale się rozwija, a oferta firm tego typu jest coraz szersza. Skorzystanie z usług przewoźnika specjalizującego się w konkretnych przewozach może znacznie uprościć organizację dostawy. Przeanalizowanie własnych oczekiwań i potrzeb na pewno usprawni dalsze poszukiwania.

Rzetelność przede wszystkim

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, pamiętajmy o zweryfikowaniu opinii na jej temat, a także jej doświadczenia. Wypowiedzi poprzednich kontrahentów będą bardzo pomocne w ocenie rzetelności przedsiębiorstwa. Konieczne jest też sprawdzenie rejestrów GUS, CEIDG, KRS, a także ewentualnych baz dłużników.

Jakimi cechami na pewno musi wykazać się przewoźnik? Szczególnie istotne jest potwierdzenie jego terminowości, a także spełniania wszelkich norm bezpieczeństwa. Dobrym znakiem jest opcja organizacji dostawy dokładnie na czas, która nierzadko umożliwia nawet całkowitą rezygnację z magazynów.

Atrakcyjna cena, znacznie poniżej średnich kwot na rynku, powinna wzbudzać nieufność. Pamiętajmy, że cena zwykle idzie w parze z jakością, a także usługami dodatkowymi, które wpływają na poziom bezpieczeństwa przewozu.

Sytuacje awaryjne i ubezpieczenie

Gotowość do kontaktu w sytuacjach awaryjnych jest ogromnym atutem przedsiębiorstwa. Taką opcję gwarantuje na przykład Matlogistic, zapewniając stałe monitorowanie transportu za pośrednictwem systemu GPS i relację na bieżąco, a także propozycję rozwiązań awaryjnych, jeśli coś pójdzie niezgodnie z planem.

Firma transportowa powinna również gwarantować ubezpieczenie ogólne, a także ubezpieczenia dodatkowe na życzenie klienta. Doradztwo w tym zakresie przemawia na korzyść przedsiębiorstwa – oznacza bowiem, że dysponuje wystarczającym doświadczeniem i współpracuje blisko z firmami ubezpieczeniowymi.

Znalezienie idealnej firmy transportowej wymaga czasu i uważnej selekcji, a także gruntownego przemyślenia własnych oczekiwań. Często dopiero po długich poszukiwaniach udaje się trafić na taką, która oferuje kompleksową realizację założeń. Jednak dzięki temu zyskujemy pewność, że wybór będzie w pełni udany.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.