Jak skalibrować wagi paletowe

Maciej Piwowski
26.05.2020

Procedura kalibracji może się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju wagi przemysłowej i tego, czy waga ma kalibrację wewnętrzną czy zewnętrzną. Wagi paletowe są większymi wagami używanymi do ważenia ciężkich i ponadgabarytowych palet towarów, dlatego będą miały duże możliwości ważenia i będą wymagały większych ciężarów testowych, takich jak wzorcowe wzorce bloków Kern ze stali nierdzewnej. Natomiast standardowe wagi detaliczne i stołowe będą wymagały mniejszych odważników testowych, takich jak odważniki testowe klasy M1.

Zewnętrzna kalibracja wagi przemysłowej platformy paletowej

  • Umieść wagę na płaskiej powierzchni i włącz zasilanie.
  • Upewnij się, że na skali nie ma nic, a zero wskazuje na wyświetlaczu (konieczne będzie wyzerowanie wagi, jeśli nie zostanie wyświetlone automatycznie).
  • Przejdź do trybu kalibracji - ten tryb można zwykle znaleźć w menu ustawień użytkownika lub menu fabrycznym. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat swojej wagi, zalecamy zapoznanie się z odpowiednią instrukcją obsługi lub obsługi.
  • Po przejściu do trybu kalibracji należy umieścić na wierzchu odważniki do kalibracji odpowiednie do pojemności wagi i czytelności.
  • Korzystając z zestawu zatwierdzonych wzorców do kalibracji, dodaj każdą masę kalibracyjną indywidualnie do szalki wagi i sprawdź, czy wartość masy na wyświetlaczu wagi odpowiada masie masy kalibracyjnej.
  • Po sprawdzeniu odważnika wyjmij go z szalki i dodaj nowy odważnik, kontynuuj do momentu sprawdzenia wszystkich odważników. (Zalecamy zacząć od największego ciężaru, przechodząc w dół do najlżejszego.)
  • Po sprawdzeniu wszystkich wag i ich prawidłowym wyświetleniu można powrócić do normalnego trybu ważenia.

Wybór odpowiedniej skali dla Ciebie!

Wybór odpowiedniej palety zależy wyłącznie od tego, jak zamierzasz korzystać z produktu. Najlepiej wybierasz skalę najlepiej odzwierciedlającą codzienne czynności. Na przykład, jeśli prawdopodobnie spędzasz czas na transporcie skrzynek i skrzyń wokół magazynu, wagi paletowe byłyby prawdopodobnie bardziej praktyczna niż belki paletowe, ponieważ belki paletowe nadal wymagają dużej ilości miejsca na ziemi do umieszczenia belek. Alternatywnie wagi paletowe nie mogą ważyć na dużej powierzchni, dlatego wagi platformowe lub belki paletowe połączone z platformą byłyby najlepszym rozwiązaniem.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.