Jak obniżyć koszty przesyłania paczek w firmie?

Mateusz Nowak
24.04.2019

Na obniżeniu kosztów przesyłek zależy przede wszystkim małym i początkującym firmom, które dopiero tworzą i kształtują swoją markę. Jest to niezwykle ważne ze względu na klientów, którzy pokrywają koszty przesłania paczki. Jeśli są one zbyt wysokie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakupią podobny produkt u konkurencji, która oferuje niższe koszty przesyłek. Na szczęście takiej sytuacji można uniknąć.

Współpraca z przewoźnikiem

Podpisanie umowy z firmą kurierską to pierwszy krok w celu zmniejszenia kosztów przesyłania paczek. Przewoźnicy zazwyczaj oferują lepsze warunki umowy dla firm, dlatego takie rozwiązanie może być niezwykle korzystne. Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz. Wiele firm kurierskich proponuje niższe koszty swoich usług, jeśli firma wyśle określony limit paczek. Nie każda z nich może takie warunki spełnić. Warto więc wybierać przewoźników, którzy dopasowują ofertę do klienta. Dzięki pośrednikom takim jak https://www.sendit.pl/ znaleźć można rozwiązania odpowiadające każdej firmie.

Integracja sklepu z przewoźnikiem

To nie tylko oszczędności, ale również ułatwienie. Zamówienia płynące ze sklepu bezpośrednio do systemu firmy kurierskiej, bez konieczności żmudnego przepisywania danych sprawdza się zarówno w przypadku małych, jak i dużych firm. Pozwala to zaoszczędzić przede wszystkim na zatrudnieniu kolejnego pracownika do nadawania przesyłek w systemie, a w przypadku jednoosobowej działalności skupić się na rzeczach ważniejszych, na przykład na starannym zapakowaniu, które z pewnością zostanie docenione przez klientów.

Większy wybór opcji dostawy to korzyści dla firmy

Każdy klient chce móc wybrać dogodny dla niego sposób dostawy. Niektórzy nie mają zaufania do zakupów przez internet i wolą zamawiać paczki za pobraniem, innym natomiast zależy na czasie i chcieliby, by kurier w ciągu maksymalnie dwóch dni dostarczył do nich zamówienie. Nawiązując współpracę z dobrym przewoźnikiem można liczyć na to, że przy jego pomocy i szerokim zakresie usług zostaną spełnione wszystkie oczekiwania klientów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie