Jak firmy faktoringowe walczą o klientów z branży transportowej?

Jerzy Biernacki
27.10.2020

Branża transportowa jest bardzo atrakcyjna dla firm oferujących faktoring – zarówno banków, jak i przedsiębiorstw spoza sektora bankowego. Wynika to z tego, że gros przedsiębiorców prowadzących biznes przewozowy boryka się z takimi problemami, jak zatory płatnicze czy wielotygodniowe odroczenie płatności za fakturę. Rynek nie jest jednak z gumy, dlatego firmy faktoringowe muszą coraz kreatywniej rywalizować o klientów z branży transportowej. Przykłady takich działań znajdziesz w naszym poradniku.

Natychmiastowy przelew

Oferuje go coraz więcej firm faktoringowych i trzeba przyznać, że jest to świetny sposób na przykucie uwagi przedsiębiorców z branży transportowej. Obietnica natychmiastowej zapłaty za fakturę, bez czeka na termin widniejący na dokumencie, działa na wyobraźnię. Pozwala to szybko wejść w posiadanie gotówki, która w firmach transportowych jest potrzebna bez przerwy.

Ważne

Jeśli dana firma faktoringowa gwarantuje natychmiastowe przelanie pieniędzy za fakturę, to trzeba się upewnić, że taka usługa nie jest mniej korzystna pod względem finansowym – zdarza się, że szybki przelew wiąże się z potrąceniem dodatkowej prowizji na rzecz faktora.

Finansowanie zakupów

W ramach usługi faktoringu można dziś liczyć już nie tylko na otrzymanie zapłaty za sprzedaną fakturę, ale także na sfinansowanie jakiegoś zakupu dla firmy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, choć trzeba pamiętać, że de facto mówimy tutaj o kredytowaniu działalności, co nie jest już tak bezpieczne, jak klasyczny faktoring.

Każdorazowo trzeba się więc dobrze zastanowić, czy dany zakup rzeczywiście jest niezbędny i czy pozwoli zwiększyć przychody firm na tyle, aby bez problemu móc później rozliczyć się z faktorem.

Minimum formalności

Firmy faktoringowe w walce o klienta stosują dziś sprawdzony schemat, czyli maksymalnie upraszczają wszelkie formalności związane z uzyskaniem takiego finansowania. Firmy nie muszą już dostarczać stosu dokumentów, by uwiarygodnić swoją sytuację ekonomiczną.

Mało tego: przybywa firm faktoringowych, które są w stanie zaoferować zakończenie całego procesu w 100% online, bez wizyty doradcy. Jest to bardzo wygodne, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy skorzystać z oferty faktora z siedzibą na drugim końcu Polski.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie