Jak bezpiecznie przetransportować towary?

Marek Szydełko
02.11.2020

Transport ciężkim towarów lub towarów o nietypowym wymiarze może być trudny. Zwłaszcza jeśli przenosimy takie towary codziennie. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, które ułatwią tą czynność. Tutaj świetnie się sprawdzi m.in.: schodołaz.

  1. Co to jest schodołaz
  2. Jak działa schodołaz
  3. Do czego przyda się schodołaz

Co to jest schodołaz

Schodołaz to sprzęt, który pozwala na przenoszenie ciężkich towarów po schodach i innych przeszkodach bez konieczności przeciążąnia osoby, która zajmuje się transportem. Taki sprzęt przyda się przede wszystkich do przewożenia towarów po wysokich schodach, podestach oraz nierównych chodnikach szczególnie przeszkadzają osobom. Ułatwia on zwłaszcza transport ciężkich przedmiotów, które mają duże gabaryty. Dlatego stworzono sprzęt, który jest przydatny do przewożenia różnych rzeczy jak schodołaz do sejfów (wykorzystywany w bankach), schodołaz do szaf pancernych (również w bankach, ale i w domach aukcyjnych lub galeriach), a także schodołaz towarowy do automatów sprzedających, który jest niezwykle popularny w tej branży. 

Jak działa schodołaz

W celu przybliżenia działania tego sprzętu, opowiemy o takim urządzeniu jak Schodołaz samopoziomujący Titan 420. Przede wszystkim jest o urządzenie elektronicznie, na którego wyświetlaczu możemy kontrolować pracę urządzenia oraz wagę produktu. Schodołaz samopoziomujący Titan 420 może być obsługiwany tylko przez jedną osobę i maksymalna waga jego udźwigu to około 170 kilogramów ładunku. Jest o urządzenie elektroniczne, które działa na baterię litowo-jonową - można ją powtórnie ładować. Przy maksymalnym naładowaniu można wnosić i znosić produkty przez około 1800 stopni czyli - pomiędzy 80 a 120 pięter. I co ważne - schodołazy posiadają po dwie prędkości wchodzenia oraz schodzenia po schodach, dzięki czemu nie mają problemu z zakrętami na schodach.  

Do czego przyda się schodołaz

W zależności od rodzaju działalności i gabarytów przewożonych sprzętów, schodołazy przydadzą się do różnych branży. Schodołaz towarowy do automatów sprzedających sprzyda się w branży vendingowej - gdzie automatyczne lodówki ważą całkiem sporo i są dużych rozmiarów. Podobnie jak schodołaz do sejfów lub schodołaz do szaf pancernych - te sprawdzą się w przewożeniu ciężkich sprzętów. Na rynku istnieją też specjalne schodołazy, które służą do transportu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich - taki sprzęt ułatwia im poruszanie się nie tylko w miejscach zamieszkania, ale również w urzędach, muzeach i zakładach pracy. Wózki można zawsze odinstalować lub złożyć i rozłożyć w momencie potrzeby. 

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie