Gdzie szukać pracy dla kierowców ciężarówek?

Maciej Piwowski
05.03.2021

Praca kierowcy zawodowego, zwłaszcza na pojazdach ciężarowych, jest bardzo ciężka i niewdzięczna. Mimo to nie brakuje osób chcących ją wykonywać. Powodem są oczywiście relatywnie dobre lub bardzo dobre zarobki. W Polsce przeciętna pensja kierowcy ciężarówki w transporcie międzynarodowym nie spada poniżej 5-6 tysięcy złotych na rękę, a to kusi. Gdzie zatem szukać takiej pracy? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Poczta pantoflowa

To wciąż najskuteczniejszy sposób na znalezienie pracy, także w branży transportowej. Jeśli masz wśród swoich znajomych kierowców zawodowych, to koniecznie zapytaj ich, czy firmy, w których pracują nie prowadzą aktualnie rekrutacji. Być może słyszeli, jak szef narzekał na brak kierowców i od dawna rozgląda się za nowymi pracownikami. Poproś o zarekomendowanie i poczekaj na kontakt z firmy.

Pamiętaj natomiast o jednym: jeśli chcesz skorzystać z czyjejś rekomendacji, to nie możesz dać plamy. Osoba polecająca staje się niejako odpowiedzialna za to, żebyś zrobił dobre wrażenie na pracodawcy i zaangażował się w wykonywanie powierzonych obowiązków.

Portale ogłoszeniowe

To także popularna i niezła metoda znalezienia pracy w sektorze transportowym. Jeśli nie możesz skorzystać z niczyjej rekomendacji, to zacznij przeglądać portale ogłoszeniowe, takie jak OLX czy pracuj.pl, zawężając wyniki do ofert skierowanych do kierowców zawodowych. Wiele firm prowadzi dziś rekrutację w 100% online, dzięki czemu możesz od razu wysłać aplikację i poczekać na rozmowę kwalifikacyjną, często prowadzoną zdalnie.

Media społecznościowe

Są coraz chętniej wykorzystywane do pozyskiwania pracowników, zwłaszcza przez te firmy, które mają olbrzymie trudności z zapełnieniem wolnych etatów. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dał ogłoszenie na lokalnej grupie czy grupie poświęconej transportowi, że szukasz pracy. Niemal na pewno odezwie się do Ciebie ktoś odpowiedzialny za rekrutację w firmie przewozowej – oczywiście pod warunkiem, że masz wymagana kwalifikacje.

Zajrzyj na strony internetowe firm transportowych

Jeśli są firmy, w których na pewno chciałbyś pracować, na przykład z uwagi na wysokie zarobki czy dobrą organizację, to regularnie zaglądaj na ich strony internetowe. Przedsiębiorstwa często ogłaszają na nich rekrutację czy po prostu informują o zapotrzebowaniu na nowych kierowców.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie