Deliveo – sposób na usprawnienie pracy w firmie kurierskiej

Marek Szydełko
29.05.2021

Intensywny rozwój handlu internetowego sprawia, że firmy kurierskie mają coraz więcej zleceń. Wymaga to od nich wdrożenia procedur poprawiających skuteczność działania. Jak usprawnić pracę firmy kurierskiej?

Deliveo

Deliveo to rozwinięty system natychmiastowych usług kurierskich wpływający na wydajność firmy. Jest to oprogramowanie kurierskie organizujące codzienną pracę przedsiębiorstwa, od rozdziału obowiązków po obsługę klientów i system dostawy do domu. Deliveo delivery software składa się z trzech elementów. Część administracyjna, czyli interfejs serwisu obejmuje stronę internetową z wieloma funkcjami, system zarządzania kurierami, rejestrację klientów, wycenę usług oraz wystawianie faktur. Oprogramowanie dostawy do domu optymalizuje pracę firmy z uwzględnieniem wszystkich elementów mających wpływ na realizację zlecenia i przetwarza dane w czasie rzeczywistym.

Jak działa oprogramowanie systemu dostaw?

W interfejsie klient może nadać, wycenić przesyłkę, ustalić czas jej odbioru, a ponadto pobrać naklejkę pocztową. Oprogramowanie przeznaczone do śledzenia dostaw pozwala na obserwację drogi paczki do domu. Oprogramowanie dostawcze umożliwia kurierowi zarejestrowanie odbioru paczki i złożenia podpisu potwierdzającego odbiór, a także odczytu kodu kreskowego. System umożliwia ponadto wysłanie klientowi powiadomienia w formie SMS-a lub maila. W przypadku nieudanej dostawy kurier może wstępnie ustalić jej przyczyny. Właściciel firmy ma możliwość na bieżąco śledzić trasę każdego kuriera na mapie oraz wygenerować z systemu potrzebne statystyki i raporty.

Pozostałe zalety systemu

Wielojęzyczny system informatyczny gromadzi informacje o oczekujących na odbiór przesyłkach i przydziela kurierom zlecenia, usprawniając tym samym proces planowania kursów. Pozwala to na zrealizowanie większej ilości zleceń przy równoczesnym podniesieniu jakości obsługi klienta. Oprogramowanie dostawcze Deliveo umożliwia przyjmowanie przesyłek za pobraniem w różnych walutach. System lokalizuje przesyłkę, dzięki czemu w przypadku zagrożenia opóźnieniami można szybko reagować. Ponadto, nadużycia ze strony pracowników są minimalizowane, co przekłada się na oszczędności oraz zwiększony poziom zadowolenia klientów. Zaawansowane raporty ułatwiają ocenę wydajności i pozwalają na podniesienie efektywności działania firmy.

Dzięki systemowi Deliveo praca całej firmy kurierskiej jest optymalizowana, a lepsza koordynacja pracy kurierów sprawia, że paczki docierają w wyznaczonym czasie. Ma to bezpośredni wpływ na satysfakcję klienta i zwiększenie wyników firmy.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.