Czym jest antresola magazynowa?

Andrzej Winnicki
03.10.2022

Magazyn to przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju towarów, które układa się na odpowiednich regałach. Zdarza się natomiast, że wykorzystanie przestrzeni jest już maksymalne, a na kolejne towary po prostu brakuje miejsca. W takiej sytuacji ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie antresoli magazynowej, o czym więcej piszemy w naszym artykule.

Antresola magazynowa, czyli specjalny rodzaj regału

Antresola magazynowa to – jak sama nazwa wskazuje – połączenie antresoli oraz regału magazynowego. Taka konstrukcja pozwala wykorzystać wolną przestrzeń np. pod sufitem czy po prostu powyżej poziomu podłogi. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych towarów.

Konstrukcja antresoli zawsze jest dopasowywana do specyfiki konkretnego magazynu. Chodzi o to, aby z jednej strony nie ograniczać funkcjonalności pomieszczenia, a z drugiej zapewnić swobodny dostęp do towarów umieszczonych na antresoli magazynowej.

Kiedy warto zainwestować w taką antresolę?

Antresole magazynowe to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy dysponują magazynem o sporej kubaturze, natomiast nie mieszczą się już w nim z przechowywanymi towarami. Zamiast rozbudowywać magazyn (co nie zawsze jest możliwe, a przy tym pociąga za sobą ogromne koszty), można zdecydować się właśnie na montaż antresoli.

Antresola magazynowa świetnie sprawdza się do przechowywania tych towarów, które są składowane w magazynie przez dłuższy czas i nie musimy mieć do nich łatwego dostępu wózkiem widłowym czy podnośnikiem.

Zalety antresol magazynowych

Podstawową zaletą antresoli jest uniwersalność jej zastosowania. Taką konstrukcję można zamontować w praktycznie dowolnym magazynie o wystarczającej wysokości. Wystarczy tylko zaprojektować ją i wykonać na potrzeby konkretnego pomieszczenia.

Warto również wspomnieć o relatywnie niewysokim koszcie wykonania antresoli, zwłaszcza w porównaniu z rozbudową istniejącego magazynu czy tym bardziej budową nowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie