Bezpieczne miejsce na nocleg w szoferce – kilka propozycji

Antoni Kwapisz
13.05.2024

W życiu kierowcy zawodowego spanie w szoferce jest wręcz codziennością, szczególnie na trasach międzynarodowych. Nie wszystkie firmy opłacają kierowcom nocleg w hotelu, nie zawsze też są ku temu warunki. Decydując się na spanie w szoferce trzeba zadbać o znalezienie odpowiedniego, maksymalnie bezpiecznego miejsca. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Całodobowa stacja benzynowa

Nie wszyscy kierowcy lubią spać na stacjach z uwagi na hałas. Z drugiej jednak strony czynna całodobowo i dobrze oświetlona stacja gwarantuje całkiem niezły poziom bezpieczeństwa. W dodatku mamy pod ręką produkty spożywcze, kawę etc. To dobry wybór na spędzenie nocy w szoferce.

MOP

Miejsca obsługi podróżnych na autostradach i drogach ekspresowych dobrze nadają się na nocleg w aucie, ponieważ zwykle są oświetlone, monitorowane i oferują dostęp do sanitariatów. Jeśli musisz zrobić pauzę w trakcie przejazdu autostradą, to zaplanuj ją właśnie na MOP-ie.

Parking przy hipermarkecie

Duże parkingi przy sklepach wielkopowierzchniowych są oświetlone, monitorowane, po zmroku z reguły ciche i stosunkowo bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że śpi na nich więcej kierowców. To dobry wybór w sytuacji, gdy trasa wiedzie np. przez wielkie miasta.

Pola kempingowe

O ile wjazd na kemping samochodem ciężarowym czy dostawczym nie zawsze jest możliwy, o tyle nie powinno być raczej problemu z noclegiem tuż przy takim obiekcie, np. na miejskim parkingu. Bliskość pola kempingowego zwiększa bezpieczeństwo z uwagi na oświetlenie i zwykle całodobowy dyżur pracownika ośrodka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie