Antresole magazynowe: poznaj ich najważniejsze zalety

Mateusz Nowak
10.11.2023

Antresole magazynowe to konstrukcje stalowe, które stosuje się w celu zwiększenia dostępnej powierzchni do przechowywania różnych towarów, a tym samym do pełniejszego wykorzystania przestrzeni magazynu czy np. hali produkcyjnej. Antresole budzą coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, którzy traktują je jako doskonałe uzupełnienie standardowych regałów magazynowych. Oto najważniejsze zalety antresol.

Pozwalają zaoszczędzić na rozbudowie magazynu

Jeśli w magazynie zaczyna już brakować miejsca na kolejne towary, przez co przedsiębiorca powoli rozważa inwestycję w rozbudowę zaplecza, to najpierw warto przemyśleć kwestię zastosowania antresol magazynowych. Często okazuje się, że jest to o wiele tańsze rozwiązanie, które od ręki rozwiąże problem braku miejsca w magazynie czy na hali produkcyjnej.

Wykorzystanie niezagospodarowanej przestrzeni

Wielką zaletą antresol magazynowych jest to, że dzięki nim wykorzystujemy przestrzeń, która standardowo pozostaje niezagospodarowana – czyli te nad posadzką, również pod samym dachem magazynu czy hali. W efekcie firmowe zaplecze jest lepiej zagospodarowane oraz zyskujemy możliwość pełnego wykorzystania dostępnej kubatury obiektu.

Nie ograniczają funkcjonalności magazynu

Antresole magazynowe projektuje się w taki sposób, aby w żaden sposób nie ingerowały w aktualny sposób obsługi towarów i nie wymuszały zmiany sprawdzonego modelu pracy. Pisząc prościej: prawidłowo wykonana antresola magazynowa pozwala swobodnie przejechać pod nią np. wózkiem widłowym czy podnośnikiem elektrycznym, dzięki czemu nie ma mowy o zaburzeniu komunikacji na magazynie.

Uniwersalność

Antresole magazynowe są uniwersalnymi konstrukcjami, co oznacza, że zawsze można je ściśle dopasować do konkretnego zaplecza. Co ważne, antresolę można zaprojektować i zamontować w już istniejącym budynku, bez ponoszenia kosztów jego modernizacji, przebudowy etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie