Regały magazynowe możemy podzielić na kilka podstawowych kategorii, różniących się konstrukcją i przeznaczeniem. Obok regałów wysokiego składowania, paletowych czy wjezdnych, na szczególną uwagę zasługują regały wspornikowe. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów składowania, idealnie nadający się do przechowywania towarów dłużycowych oraz produktów o nietypowych wymiarach. Konstrukcja regałów wspornikowych pozwala na elastyczne dopasowanie regału do specyfiki konkretnego magazynu, czemu bliżej przyglądamy się w naszym artykule.
Regały wspornikowe składają się z pionowych ram i poziomych wsporników (stąd nazwa), które mogą być dowolnie konfigurowane w zależności od wymagań użytkownika i rodzaju składowanych towarów.
Dzięki temu możliwe jest dostosowanie wysokości oraz liczby poziomów składowania, co z kolei pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Pisząc prościej: regały wspornikowe umożliwiają składowanie większej ilości materiałów w porównaniu z innymi konstrukcjami.
Regały wspornikowe można podzielić na kilka podstawowych rodzajów:
Dzięki różnym wariantom regały wspornikowe można bardzo łatwo dopasować do praktycznie każdego rodzaju magazynu, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.
Regały wspornikowe są wykorzystywane przede wszystkim do przechowywania towarów dłużycowych lub o nietypowych wymiarach, które zwyczajnie nie mieszczą się na półkach innych regałów, na przykład paletowych.
Konstrukcje wspornikowe idealnie nadają się do składowania na nich:
Dodajmy, że specyficzna konstrukcja regałów wspornikowych, zapewnia bardzo łatwy dostęp do składowanych towarów, co z kolei usprawnia procesy logistyczne i magazynowe.
Bezpieczeństwo to kluczowe zagadnienie w magazynach. Należy je projektować i wyposażać w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wypadków z udziałem ludzi i maszyn. W tę koncepcję bardzo dobrze wpisują się regały wspornikowe, które są wyposażone w szereg rozwiązań zabezpieczających, takich jak:
Poszukując wysokiej jakości regałów wspornikowych, warto zainteresować się ofertą spółki LTM, będącej czołowym dystrybutorem regałów magazynowych, dostarczającej markowe konstrukcje - zarówno nowe, jak i z drugiej ręki.
W LTM nie tylko zamówisz odpowiednie regały do Twojego magazynu, ale też skorzystasz z szeregu usług, jak doradztwo techniczne, projektowanie magazynów, przeglądy techniczne regałów czy wreszcie montaż i demontaż konstrukcji magazynowych.
Komunikat prasowy