Książka drogi - czym jest i dlaczego jest potrzebna?

Piotr Kowalczyk
26.01.2024

Książka drogi to kompletna dokumentacja dotycząca danego odcinka drogi o charakterystycznym numerze ewidencyjnym. Jej prowadzenie pozwala na administracyjne zarządzanie konkretnym odcinkiem drogi. Jest niezbędnym dokumentem wymaganym przez przepisy dotyczące prowadzenia ewidencji dróg i zarządzania infrastrukturą drogową. Jej prowadzenie nie tylko umożliwia na sprawne dotarcie do interesujących Cię informacji, ale także jest niezbędne do poprawnego prowadzenia dokumentacji w razie jej kontroli.

Książka drogi to kompletna dokumentacja dotycząca danego odcinka drogi o charakterystycznym numerze ewidencyjnym. Jej prowadzenie pozwala na administracyjne zarządzanie konkretnym odcinkiem drogi. Jest niezbędnym dokumentem wymaganym przez przepisy dotyczące prowadzenia ewidencji dróg i zarządzania infrastrukturą drogową. Jej prowadzenie nie tylko umożliwia na sprawne dotarcie do interesujących Cię informacji, ale także jest niezbędne do poprawnego prowadzenia dokumentacji w razie jej kontroli.

Książka drogi to przede wszystkim zbiorcze zestawienie projektu danego odcinka drogi, w którym znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o jego stanie faktycznym. Prowadzona w jednym egzemplarzu dla każdego odcinka drogi, ma za zadanie wykazywać opracowania projektowe wskazujące jej określony fragment.

Odpowiednia dokumentacja dróg

Jeżeli szukasz firmy, która stosuje innowacyjne technologie i może pochwalić się specjalistycznym sprzętem pomiarowym, potrzebujesz odpowiedniego partnera do współpracy. Taką firmą jest Max Drogi - Twój rzetelny kontrahent w zakresie prowadzenia ewidencji oraz przeglądów dróg. To zespół profesjonalistów, który może pochwalić się ponad 16-letnim doświadczeniem.

Max Drogi to sprawdzony partner dla Twojego biznesu, świadczący usługi dotyczące przeglądu stanu technicznego dróg, obiektów mostowych, czy pomiarów natężenia ruchu drogowego. Dzięki dysponowaniu profesjonalnym sprzętem pomiarowym firma dostarcza wielu jakościowych i dokładnych rozwiązań. To dla Ciebie gwarancja szerokiego zakresu usług, który pozwala na efektywną pracę.

Odpowiednia dokumentacja dróg to podstawa, dlatego poprawne prowadzenie podstawowego dokumentu, jakim jest książka drogi, jest bardzo ważne. Zawiera ona fundamentalne informacje o drodze, jej oznakowaniu, infrastrukturze, czy elementach wchodzących w powierzchnię drogową. Zapewnia transparentność działań i planów związanych z drogą. Stanowi zbiór wielu przydatnych informacji, takich jak wykaz dzienników objazdów dróg, czy wykaz protokołów kontroli okresowych stanu technicznego i wartości użytkowej odcinka drogi.

Dlaczego potrzebujesz książki drogi?

Szczegółowe dane techniczne charakteryzujące dany odcinek drogi, wraz z parametrami technicznymi pozwolą Ci na prowadzenie kompleksowej dokumentacji. Na jej całokształt wpływa także wyposażenie techniczne odcinka drogi, jej zagospodarowanie, rysunki przekrojów, czy schematy skrzyżowań dróg wraz z ich charakterystycznymi skrzyżowaniami.

Bądź przygotowany na wszelkie ewentualności z odpowiednią bazą danych o określonym odcinku drogi. Prowadzenie księgi drogi jest kluczowe dla skutecznego zarządzania infrastrukturą drogową, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, efektywności oraz jakości dróg. Zarządzanie księgą przez osobę upoważnioną do dokonywania wpisów to obowiązek nałożony przez przepisy, a także niejako baza danych o konkretnym fragmencie trasy. Bądź na bieżąco z każdym metrem drogi i nie daj się zaskoczyć!

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie