Regały półkowe – do czego można je wykorzystać?

Mateusz Nowak
12.11.2024

Magazyny wyposaża się w najróżniejsze rodzaje regałów, które są dopasowane do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa, składowanych towarów czy preferowanej metody zarządzania rotacją. Pod względem uniwersalności bez wątpienia wyróżniają się regały półkowe, którym nieco bliżej przyjrzymy się w naszym poradniku.

Czym są regały półkowe?

Regały półkowe to konstrukcje magazynowe składające się z pionowych ram i poziomych półek. Służą do przechowywania najróżniejszych towarów, od tych drobnicowych, aż po wielopaki.

Charakterystyczną cechą regałów półkowych jest możliwość regulacji wysokości półek, co pozwala dostosować je do konkretnych przedmiotów pod kątem rozmiarów i tym samym szybko zmienić przeznaczenie regału.

Regały półkowe najczęściej są wykonane z metalu, choć do przenoszenia mniejszych obciążeń stosuje się także regały drewniane czy z tworzyw sztucznych.

Zastosowanie regałów półkowych

Jak już wspomnieliśmy, regały półkowe wyróżniają się uniwersalnością i mogą być stosowane nie tylko w przestrzeniach magazynowych. Ich podstawową funkcją jest składowanie towarów na magazynach i w halach produkcyjnych. Regały półkowe świetnie nadają się do przechowywania mniejszych towarów, narzędzi czy części produkcyjnych.

Takie regały są bardzo dobrym wyborem do warsztatów i garaży, gdzie służą do przechowywania i organizacji narzędzi, różnego rodzaju półproduktów i innych akcesoriów roboczych.

Naturalnym obszarem zastosowania regałów półkowych są biura i firmowe archiwa (przechowywanie i segregowanie dokumentów) oraz biblioteki, księgarnie czy wreszcie sklepy detaliczne, gdzie wykorzystuje się regały do prezentacji produktów i udostępniania ich klientom.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie