Choć za kierowcę zawodowego uznaje się osobę posiadającą prawo jazdy kategorii od C „wzwyż”, to również kategoria B daje sporo możliwości pracy w szeroko rozumianym transporcie. Kierowców stale brakuje, dlatego jeśli lubisz jeździć i szukasz zatrudnienia, to sprawdź kilka propozycji, jakimi dzielimy się w tym poradniku.
Kierowców z prawem jazdy B szukają firmy kurierskie, ale też serwisy do zamawiania jedzenia online, takie jak Glovo, Uber Eats, Bolt Food itp. Możesz również spróbować swoich sił jako dostawca dla sklepów internetowych i spożywczych.
Rozwożenie leków do aptek i szpitali zwykle odbywa się samochodami o DMC do 3,5 tony, które można prowadzić mając prawo jazdy kategorii B.
Maszyniści są przewożeni między stacjami samochodami osobowymi. Jest spore zapotrzebowanie na kierowców świadczących taką usługę autami o DMC do 3,5 tony, od których wymaga się tylko posiadania prawa jazdy kategorii B.
Tutaj poza prawem jazdy konieczne są także umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne, jednak już samo posiadanie „prawka” daje spore możliwości w zakresie poszukiwania pracy w charakterze przedstawiciela handlowego.
Busy, czyli pojazdy dostawcze o DMC do 3,5 tony, są jednym z filarów transportu krajowego i międzynarodowego. Branża transportowa bardzo potrzebuje kierowców z prawem jazdy kategorii B, którzy będą odpowiedzialni za przewóz towarów nie tylko po Polsce, ale też Europie – w tym zawodzie można nieźle zarobić.
Popularne aplikacje wypierają z rynku tradycyjne taksówki. Aby pracować dla takiej aplikacji, potrzebujesz tylko prawa jazdy kategorii B i własnego samochodu. Nie jest to praca marzeń, natomiast da się w niej przyzwoicie zarobić.