Krótki poradnik, jak znaleźć dobre firmy transportowe np. w Krakowie.
Jeżeli rozważasz zatrudnienie firmy spedycyjnej, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów podpisywanej umowy. Jak się okazuje, najważniejszym kryterium wyboru firmy spedycyjnej wcale nie jest cena usług.
Wybierając spedytora, czy to międzynarodowego, czy też krajowego, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest flota samochodów, czyli inwentarz pojazdów, które posiada spedytor. Na rynku funkcjonują też spedytorzy, którzy są wyłącznie pośrednikami, nie posiadają własnych ciężarówek i działają jedynie pośrednicząc między swoim klientem a innymi firmami. Takie rozwiązanie często bywa droższe. Na co zwrócić uwagę sprawdzając flotę pojazdów spedytora? Z pewnością na rodzaj naczep. Te typu firana pozwalają na ładowanie towaru z boku, co oznacza, że do każdego ładunku można łatwo i szybko dostać się w każdym momencie. To szczególnie istotne, gdy Twój towar jest przewożony razem z innymi ładunkami. Pojazdy powinny być też ekologiczne oraz spełniać europejskie normy środowiskowe (szczególnie jeśli chodzi o firmy transportowe międzynarodowe).
Czym jeszcze powinny charakteryzować się dobre spedycje krajowe i międzynarodowe? Z pewnością wyszkoloną i doświadczoną kadrą menadżerską, która pomoże w rozwiązywaniu wszystkich problemów, na które można napotkać przy przewozie towaru. Ważne również, by z firmą był stały kontakt telefoniczny, aby w każdym momencie można było się dowiedzieć o stanie ładunku i jego lokalizacji.
Nic do ukrycia
Zasady współpracy z przewoźnikiem powinny być przejrzyste i akceptowane przez obie strony, dzięki czemu współpraca będzie dobrze się układać i będzie mogła być kontynuowana przy kolejnych zleceniach. Jeszcze przed podpisaniem umowy ze spedytorem klient musi być pewny, że wybrana firma spełnia wszystkie wymagane przepisami normy – zarówno polskie, jak i te obowiązujące w państwach, do których robimy transport.
Na stronie firmy zmudatrans.com.pl możemy np. znaleźć kopie dokumentów takich jak certyfikaty kompetencji zawodowych czy licencje na wykonywanie transportu rzeczy oraz potwierdzenie ubezpieczenia. Taka polityka otwartości sprawia, że klient nie traci czasu na przeglądanie ofert firm spedycyjnych, które w przyszłości okażą się nieodpowiednie do tego, by przewieźć dany ładunek.
Komunikat prasowy