Zarządzasz magazynem, w którym regularnie składowane są jednostki o nietypowych gabarytach? Zastanawiasz się, w jaki sposób usprawnić przechowywanie towarów, których wymiary utrudniają gromadzenie ich na standardowych konstrukcjach? Regały wspornikowe to rozwiązanie w sam raz dla Ciebie. Zapoznaj się z poniższym zestawieniem, w którym przytaczamy najważniejsze korzyści, związane z wyborem tego typu konstrukcji.
Regały wspornikowe, określane również mianem regałów dłużycowych, to specjalistyczne konstrukcje regałowe, na których składowane są jednostki o długości powyżej 120 cm, gdzie jeden z wymiarów towarów jest wielokrotnie większy niż inne. Instalacje te z powodzeniem stosuje się m.in. przy magazynowaniu elementów metalowych, takich jak pręty czy rury oraz drewnianych bali oraz desek. Instalacje te stanowią więc nieocenione wsparcie zarówno dla zakładów produkcyjnych, jak i sektora przemysłu metalowego i drzewnego, borykającego się z funkcjonalnym składowaniem niezbędnych półproduktów.
Nowoczesne regały wspornikowe występują w dwóch nadrzędnych odmianach, wynikających ze sposobu ich użytkowania – obsługiwanych mechanicznie bądź ręcznie. Pakiety, składowane na regałach do pracy manualnej (o wysokości do 350 cm), nie mogą przekraczać 300 cm długości. Aby pracownicy mogli pobierać składowane pakiety w sposób bezpieczny, ich maksymalna waga powinna oscylować w przedziale od 15 do 25 kg.
Jeśli regały wspornikowe będą obsługi przy pomocy np. wózków widłowych, maksymalne rozmiary przechowywanych pakietów mogą cechować się znacznie większymi gabarytami – regał wspornikowy do obsługi mechanicznej może osiągnąć nawet 4500 kg masy całkowitej. Długość pojedynczej jednostki, składowanej na takiej konstrukcji, może przekraczać nawet 600 centymetrów.
Warto podkreślić również, że regały wspornikowe dzielą się również na modele stałe oraz przejezdne – konstrukcje stałe są przytwierdzone do podłoża, natomiast instalacje przejezdne można swobodnie przestawić wraz z bieżącymi potrzebami oraz charakterystyką gromadzonego towaru.
Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wysoce wyspecjalizowanych przedsiębiorstw, regał wspornikowy może występować w kilku konfiguracjach, takich jak regały wsporcze, wolnostojące, podłogowe, torowe czy posiadające ramiona bądź podpory – duże zróżnicowanie regałów dłużycowych pozwala dopasować do gabarytów gromadzonych pakietów.
Zastanawiasz się, który regał wspornikowy okaże się najlepszym wyborem dla Twojego przedsiębiorstwa? Zapoznaj się z ofertą marki Nedcon Silesia – doświadczonego projektanta i producenta regałów magazynowych, który na przestrzeni lat zrealizował ponad 1000 projektów dla największych firm z całej Polski. Odwiedź stronę producenta i dowiedz się, w jaki sposób reorganizacja magazynu może podnieść komfort codziennej pracy.
Komunikat prasowy