Transport może wspierać środowisko

Antoni Kwapisz
01.03.2017

Transport, zwłaszcza ten drogowy kojarzy się często z zanieczyszczeniami, które za sobą niesie. Nie bez powodu. Transport rozumiany szeroko jest odpowiedzialny za ponad 20% emisji dwutlenku węgla do atmosfery w Unii Europejskiej. Jaki ma w tym udział transport drogowy? Ponad 70%! Mnożą się pomysły i rozwiązania mające na celu wspieranie środowiska, zmniejszenie wydzielania szkodliwych substancji do atmosfery oraz ograniczenie hałasu. Jednym z nich jest działający od 7 lat serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Przyczyniając się do optymalizacji usług przewozowych, Clicktrans może pochwalić się rezultatami w kwestii ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Jak działa serwis i skąd bierze się jego pozytywny wpływ na środowisko? Czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Jak działa serwis Clicktrans.pl?

Clicktrans służy pomocą w zorganizowaniu transportu dla dowolnego ładunku. Niezależnie czy jest to traktor, części samochodu, zwykła paczka lub cała dostawa kwiatowa na wózkach duńskich – każdy z tych ładunków znajdzie firmę transportową zarejestrowaną w serwisie, która chętnie przyjmie zlecenie.

Dla użytkownika szukającego transportu przesyłki serwis jest całkowicie darmowy. Wystarczy wystawić ogłoszenie z opisem transportu, a już po chwili pod opublikowanym ogłoszeniem pojawią się oferty przewoźników. Same firmy transportowe mają dostęp do wyszukiwarki, dzięki której w prosty sposób mogą znaleźć zlecenia.

Redukcja pustych przebiegów

Nie są to zwykłe zlecenia. Możliwości wyszukiwarki, dają szansę przewoźnikom na znalezienie zlecenia na konkretnej, transie w danym dniu. Jeśli przewoźnik specjalizuje się w przewozie jakichś ładunków, np. zwierząt, dzieł sztuki, samochodów – może szukać tylko tych zleceń przy pomocy odpowiednich filtrów w wyszukiwarce. Dlaczego to takie ważne?

W ten sposób przewoźnicy są w stanie dopasować zlecenia w czasie oraz dobrać i zaplanować je w możliwe najkorzystniejszy sposób. Taka organizacja usług transportowych sprzyja redukcji „pustych przebiegów”, czyli kilometrów przejechanych bez ładunku, na których traci środowisko, a przewoźnik nie zarabia. W ten sposób Clicktrans zapobiegł emisji 9 581 857 kg co2 do atmosfery. Ta liczba cały czas rośnie!

Kiedy można korzystać z Clickrans?

Właściwe zawsze, kiedy trzeba coś przewieźć! W serwisie można wybierać spośród kilkudziesięciu kategorii przedmiotów do przewiezienia np. motocykle, samochody, transport maszyn, przeprowadzki, transport paletowy, transport kontenerów itd. Co więcej serwis nie działa tylko w obrębie Polski. Kilkanaście tysięcy zweryfikowanych przewoźników przemierza codziennie setki kilometrów na trasach w całej Europie.

Clicktrans.com to angielskojęzyczna wersja strony, natomiast na Clicktrans.es odnajdą się użytkownicy oraz przewoźnicy posługujący się językiem hiszpańskim. De.clicktrans.com jest dedykowana na rynek niemiecki.

Optymalny i oszczędny transport

Clicktrans łączy potrzeby osób szukających taniego transportu z przewoźnikami, którzy chcą optymalnie zorganizować swoje przejazdy. To świetna alternatywa dla poczty i kurierów. Ulepszona logistyka przewozu ładunków i tym samym możliwość redukcji pustych przebiegów sprawia, że firmy transportowe są w stanie zaoferować dużo atrakcyjniejsze wyceny. Tym sposobem możemy obniżyć koszty transportu nawet do 60%!

Przykładowe zlecenia zrealizowane w serwisie Clicktrans.pl:

Transport mebli z Katowic do Londynu za 500zł (oszczędność 281 zł)

Transport obrazów z Poznania do Szczecina za 200 zł (oszczędność 234 zł)

Transport gablot szklanych z Warszawy (Nowy Świat) na Bemowo za 499 zł (oszczędność 661zł)

Transport łóżka z Katowic do Lublina za 250 zł (oszczędność 141 zł)

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie