Tani transport dużej paczki z Wielkiej Brytanii do Polski. Jak to zorganizować?

Jerzy Biernacki
01.06.2020

Wysłanie sporej paczki (powyżej 30 kilogramów) z Wielkiej Brytanii do Polski może być niestety dość kłopotliwe. Większość firm kurierskich narzuca tutaj limity wagowe, stąd skorzystanie z klasycznej usługi przewozowej raczej nie będzie wchodzić w grę. Z kolei transport gabarytowy czy wynajęcie firmy specjalizującej się w przeprowadzkach wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Jak zatem wybrnąć z tej sytuacji, gdy liczy się nie tylko bezpieczeństwo paczki, ale też cena? Sprawdź kilka ciekawych pomysłów.

Poszukaj pomoc w sieci

Bardzo dobrym pomysłem, od którego warto zacząć, będzie opublikowanie ogłoszenia w sieci, najlepiej na Facebooku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że akurat ktoś jedzie do Polski z Wielkiej Brytanii samochodem dostawczym czy większą osobówką i chętnie zabierze ze sobą paczkę, oczywiście za drobną opłatą. To popularna trasa, którą codziennie podróżują tysiące pojazdów, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pierwszej kolejności spróbować skorzystać z czyjejś życzliwości.

Giełda przewozowa

W Internecie pojawia się coraz więcej tego typu giełd, które są świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób chcących zlecić przewóz, jak i szukających zleceń. Jak to działa? Wchodzi na giełdę, zakładasz konto i publikujesz ogłoszenie o treści np. „Mam do przewiezienia paczkę o wadze 50 kilogramów z Londynu do Wrocławia. Termin: maks 5 dni. Proszę o oferty”.

Na takie ogłoszenie odpowiedzą firmy i osoby prywatne, które mogą zrealizować usługę przewozową. Każdy oferent poda swoją cenę i warunki, dzięki czemu zleceniodawca może szybko wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję – bez dzwonienia po firmach i ponoszenia wysokich kosztów.

Ważne!

Wybierając wykonawcę transportu sprawdź, czy został on już zweryfikowany przez giełdę ogłoszeniową. Zlecenie „klepnij” za pośrednictwem giełdy, co zwiększa poziom bezpieczeństwa.

„Fucha” dla kierowcy zawodowego

Ciekawym pomysłem może być również skontaktowanie się z kilkoma firmami przewozowymi kursującymi na trasie UK-PL i zapytanie, czy przypadkiem któryś z kierowców nie ma wolnego miejsca na naczepie czy pace. Tańszą opcją będzie również wybranie się na parking, na którym pauzują kierowcy zawodowi i zaproponowanie przewiezienia paczki pod wskazany adres, a przynajmniej do kraju docelowego za ustaloną stawkę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.