Poznaj najważniejsze zalety regałów paletowych

Remigisz Szulc
08.05.2023

Na etapie wyposażania magazynu zawsze trzeba podjąć decyzję odnośnie do wyboru konkretnych regałów magazynowych. Szczególnie dużą popularnością cieszą się regały paletowe, które znajdują zastosowanie w magazynach sklepów wielkopowierzchniowych, hurtowni, centrów logistycznych itd. W naszym artykule krótko omawiamy najważniejsze zalety regałów paletowych.

Uniwersalność zastosowania

Regały paletowe stanowią wręcz elementarną część wyposażenia większości magazynów, zwłaszcza wysokiego składowania. Jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do przechowywania na nich różnego rodzaju towarów umieszczonych na paletach.

Co ważne, towary można ładować zarówno przy pomocy standardowych wózków widłowych, jak i podnośników paletowych czy coraz częściej stosowanych podnośników samobieżnych z napędem elektrycznym.

Możliwość dopasowania do specyfiki danego magazynu

Popularność regałów paletowych sprawia, że bez problemu da się znaleźć producentów – również lokalnych – gotowych do wyprodukowania tych konstrukcji na indywidualne zamówienie. Dzięki temu zyskujemy możliwość idealnego wpasowania regałów w dostępną przestrzeń magazynu i tym samym maksymalnego wykorzystania powierzchni do składowania towarów.

Atrakcyjna cena

Regały paletowe są atrakcyjnie wycenione, co wynika głównie z ustandaryzowania ich produkcji. Pod względem wszechstronności zastosowania, wytrzymałości na obciążenie oraz trwałości i wygody obsługi są to jedne z najtańszych rodzajów regałów magazynowych, które można zamówić praktycznie od ręki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie