Kredyt na innowacje technologiczne

Mariusz Siwko
19.10.2022

W kwestii rozwoju przedsiębiorstw bardzo ważną rolę odgrywają dotacje dla firm. Można zaliczyć do nich m.in. kredyt na innowacje technologiczne. Polega on na udzieleniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego tzw. premii technologicznej, która spłaca część kredytu technologicznego, który został zaciągnięty przez przedsiębiorcę wcześniej w celu sfinansowania niezbędnych wydatków. Kredyt na innowacje technologiczne finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich i stanowi bardzo duże udogodnienie dla początkujących przedsiębiorców, dlatego warto się o niego ubiegać. Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać kredyt na innowacje technologiczne oraz jakie instytucje mogą pomóc w uzyskaniu takiego kredytu? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.

Jakie warunki należy spełniać, aby móc ubiegać się o kredyt na innowacje technologiczne?

Tak naprawdę warunków, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o kredyt, istnieje niewiele. Z takiego kredytu mogą skorzystać wszystkie podmioty gospodarcze, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie naszego kraju. Musi być ona potwierdzona wpisem do odpowiedniego rejestru i spełniać kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy. Osoba ubiegająca się dotacje dla firm powinna również posiadać zdolność kredytową. Podsumowując, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą na terenie naszego kraju, która generuje zyski, bardzo prawdopodobne, że spełniasz wszelkie kryteria niezbędne do uzyskania takiego kredytu.

Na co przeznaczony jest ten rodzaj dofinansowania?

Kredyt na innowacje technologiczne służy jako wsparcie finansowe, które przeznaczone jest na realizację inwestycji technologicznych. Ich celem powinien być zakup oraz wdrażanie nowych technologii, na podstawie których wytwarza się nowe lub znacząco ulepszone towary, procesy lub usług. Celem takiego kredytu jest również zapewnienie warunków dla prowadzenia produkcji wyżej wymienionych towarów, usług lub procesów.

Jak uzyskać kredyt na innowacje technologiczne?

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują swoim klientom pomoc w uzyskaniu takiego dofinansowania. Takie firmy pomagają w stworzeniu niezbędnej dokumentacji oraz w dopełnieniu wszystkich formalności, zwiększając nasze szanse na uzyskanie kredytu. Warto korzystać z usług takich firm, ponieważ ubieganie się o dofinansowanie z reguły stanowi dość skomplikowany proces. Za odpowiednią opłatą możemy powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy przygotują wszystko za nas. Takie rozwiązanie zapewnia ogromny komfort psychiczny oraz zwiększa szansę na uzyskanie dotacji.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.