Dlaczego warto zlecić wykonanie projektu magazynu?

Piotr Kowalczyk
05.12.2022

Magazyn to kluczowa sekcja przedsiębiorstwa produkcyjnego, hurtowni, sklepu spożywczego czy wielkopowierzchniowego, nie wspominając już o centrach dystrybucyjnych i logistycznych. Planując wybudowanie magazynu warto podejść do sprawy kompleksowo i zacząć od zlecenia wykonania projektu zaplecza. Co za tym przemawia? Najważniejsze argumenty znajdziesz w naszym poradniku.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Przestrzeń magazynowa nigdy nie jest zbyt duża, ale bardzo często okazuje się za mała na potrzeby przedsiębiorstwa. Można zminimalizować ryzyko takiego scenariusza poprzez zainwestowanie w profesjonalny projekt magazynu. Projektant uwzględni posiadaną przestrzeń, specyfikę architektoniczną budynku oraz rodzaj składowanych w nim towarów tak, aby możliwe było pomieszczenie jak największej liczby produktów.

Brak niepotrzebnych wydatków

Urządzanie magazynu bez projektu jest jedną z najczęstszych przyczyn nieprzemyślanych wydatków. Jeśli przedsiębiorca nie wie, jakie dokładnie regały są mu potrzebne (zarówno pod względem wymiarów, jak i rodzaju), to może zainwestować w takie konstrukcje, które ostatecznie okażą się niepasujące do magazynu.

Dobre dopasowanie wyposażenia magazynu do potrzeb przedsiębiorstwa

Przez wyposażenie rozumiemy przede wszystkim wspomniane regały magazynowe, natomiast projektant może również uwzględnić szereg innych konstrukcji, by wymienić tylko antresole magazynowe, wieszaki czy windy przemysłowe oraz pozostałe urządzenia wykorzystywane na potrzeby transportu bliskiego.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Profesjonalnie zaprojektowany i wykonany magazyn firmowy jest przestrzenią, w której pracownicy mogą czuć się bezpiecznie i pracować z pełną wydajnością. Ma to bezpośrednie przełożenie na użyteczność magazynu, komfort pracy oraz wyraźne zmniejszenie ryzyka wypadków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie