Dlaczego warto zainwestować w monitoring GPS pojazdów w firmie transportowej?

Mateusz Nowak
07.01.2021

Monitoring GPS uchodzi za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Nic dziwnego, że na taką inwestycję decyduje się coraz więcej firm transportowych. Ty wciąż się nad tym zastanawiasz? W naszym poradniku znajdziesz kilka argumentów przemawiających za tym, aby objąć Twoje pojazdy monitoringiem GPS.

Działanie prewencyjne

Monitoring GPS przede wszystkim minimalizuje ryzyko kradzieży pojazdu, co już samo w sobie jest dostatecznym powodem, by zainwestować w to rozwiązania. Informacja na szybie o tym, że auto jest objęte monitoringiem może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja. Poza tym fakt zastosowania monitoringu ma wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej (solidnie ją obniża), co powinno mieć duże znaczenie dla każdego właściciela floty.

Bat na nieuczciwych kierowców

Pracodawca ma obowiązek poinformować swoich pracowników o tym, że w samochodach zastosowano system monitoringu GPS. Już samo to z pewnością wpłynie na obniżenie kosztów działalności. W jaki sposób? Kierowcy przestaną wykorzystywać samochody niezgodnie z przeznaczeniem, czyli do celów prywatnych. Skończą się kradzieże paliwa, bo dzięki monitoringowi będzie można to bardzo łatwo udowodnić.

Monitoring może się przydać w nagłej sytuacji

Wyobraź sobie, że Twój kierowca zasłabnie na parkingu gdzieś pod Paryżem i zdąży tylko połączyć się z osobą odpowiedzialną za logistykę w firmie. Dzięki monitoringowi błyskawicznie i bardzo precyzyjnie ustalisz jego pozycję, co pozwoli szybko udzielić kierowcy pomocy. Tak samo będzie w przypadku np. kolizji czy napadu, z czym w tej branży niestety trzeba się liczyć.

Lepsze planowanie tras dzięki zapisom z monitoringu

To niedoceniana, a naprawdę bardzo ważna korzyść z objęcia firmowych pojazdów systemem monitoringu. Na podstawie zapisów tras Twój logistyk może je zmodyfikować w taki sposób, aby przyspieszyć transport lub obniżyć jego koszty (np. omijając zakorkowane autostrady). Może to być również cenny atrybut podczas szkoleń dla kierowców.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie