Co zrobić ze starymi regałami magazynowymi?

Mateusz Nowak
09.10.2023

Wymiana regałów magazynowych to spora inwestycja, a przy tym niemałe przedsięwzięcie logistyczne. Wielu przedsiębiorców odwleka ten moment, jednak w końcu przychodzi czas decyzji – i to nie tylko dotyczących wyboru nowych regałów, ale też tego, co zrobić ze starymi konstrukcjami. Kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Sprzedaj je dostawcy nowych regałów magazynowych

Dystrybutorzy regałów magazynowych bardzo chętnie odkupują używane konstrukcje od swoich klientów, następnie poddają je renowacji i sprzedają dalej. Jest to wygodne rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorcy, który za jednym zamachem pozbywa się niepotrzebnych regałów, zapewnia sobie ich demontaż, a przy okazji może liczyć na niższy koszt inwestycji w nowe konstrukcje.

Sprzedaż na wolnym rynku

Możesz oczywiście pokusić się o sprzedaż posiadanych regałów magazynowych na wolnym rynku, najlepiej jeszcze przed ich demontażem, aby potencjalny nabywca mógł je dokładnie obejrzeć i pomierzyć. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, jest duży popyt na używane regały, co wynika po prostu z ich znacznie niższej ceny.

Dalsze wykorzystanie w magazynie

Być może część starych regałów magazynowych nadal da się wykorzystać, na przykład w celu zagospodarowania dostępnej przestrzeni czy jako elementy nowych konstrukcji regałowych. Warto rozważyć taki scenariusz na etapie projektowania magazynu, aby nie ponosić niepotrzebnych wydatków i nie pozbywać się konstrukcji, które wciąż są sprawne i mogą dalej służyć przedsiębiorstwu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie